10 Jan 2020

Cestovni deník: Vánoční verze

...

Dokud lze ještě potkat vánočního ducha v ulicích měst v podobě vyhozených stromečků, pořád není pozdě na prezentaci všech prosincových výletů po krajině české i moravské s kapkou kouzla barevných světýlek. Doufala jsem do posledních dnů roku 2019, že se podaří vyplnit i poslední list, ale žádná závratná hranice mezi starým a novým Cestovním deníkem se nekoná, nevadí.
...


HLUBOKÁ


Byla jsem zvědavá, jestli i druhá návštěva zámku v Hluboké nad Vltavou na mě zapůsobí stejně magicky, jako za starých časů spontánních nočních objevů. Ano, stalo se, nyní s nástavbou prohlídky vnitřních prostor i kuchyně. Alšova jihočeská galerie pak nakrmila hladového ducha kreativního, moderní české umění z počátku 20. století mě nikdy nepřestane bavit, nikdy!
...Ježíšková inspirace - přesně takového jsem použila v několika animacích pro můj TikTok...


...hospodská momentka...


...první pokus o dekupáž z ubrousku...

...MIKULOV


Dlouhé odkládání pochůzky do labu s negativy zapříčinilo přeskočení pár letních stránek v deníku, na kterých je i Mikulov - již zakreslen a orazítkován! Při obou návštěvách města jsem ale prakticky viděla úplně totéž - tenkrát zámek a pak rychle pro novou kočičku a zpátky domů, nyní zámek, do vinného zklepa a hurá domů......tvorba deníku při občestvení se může zdát velmi příjemnou záležitostí do doby, než mi kapka vody sklouznutá po skleničce rozpila kresbu (se kterou jsem byla mimochodem už velmi spokojena)...


...v bílém koni na cestě za zimou a za mínusovými teplotami...
...PLZEŇ


Setkání temnokomorníků v Plzni mi unikalo téměř rok kvůli odstěhování se jinam, pryč, sem do Prahééé. Prosincový termín ale vyšel na den mojí dovolené, tudíž jasné znamení, kam odcestovat na jeden prázdninový večer... A vyplatilo se, hovory o focení a prohlížení snímků je asi jeden z nejlepších způsobů, jak trávit čas.


...zakoupení prosincového čísla časopisu Méďa Pusík patří k takovým mým vánočním zvykům, připomenout si své dětské prožívání vánočního času... Naštěstí redakce velmi často recykluje staré kresby a úkoly, tudíž mi ty návraty celkem usnadňují :D...


...HRADEC KRÁLOVÉ


Místo, kam jezdím často, a přece se v deníku nikdy neobjevilo. Osobně pokládám Hradec Králové za jedno z nejkrásnějších měst co se architektury týče, ale prosincové počasí a pramálo světla během dne netvoří příliš dobré podmínky pro prozkoumání všech jeho krás a pokladů. Takže snad více někdy příště...6 comments:

 1. Ó ano, Hluboká! Moje bývalá domovina. ^_^ Pěkná dávka předvánočního cestování, jen co je pravda. A úprava deníčku samozřejmě v topu. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tam by si přál žít asi každý, to není jako Budějce :D

   Delete
  2. No počkat, co je na Budějkách špatného? Mě se tam líbí moc a a rád se tam vracím! I když to teda samozřejmě může být zkresleno tou nostalgií atd, to přiznávám. :D

   Delete
  3. To je přece z Cimrmana :D.

   Delete
 2. Vedete si úžasné zápisky z výletu. Je to velmi inspirativní. Děkuji!!!!

  ReplyDelete